Rajd Niepodległości na czterech kółkach

Rajd Niepodległości na czterech kółkach. Czekamy na chętnych!

Narodowe Święto Niepodległości to najważniejszy i najpiękniejszy wyraz przywiązania do Ojczyzny i pamięci o Jej Bohaterach. 11 listopada możemy zostać w domach, iść na uroczysty obiad, pomodlić się za poległych, złożyć kwiaty w miejscach pamięci. Ale możemy też wsiąść do samochodu i wziąć udział w wyjątkowym rajdzie.
Powiat Płocki we współpracy z Groszek OFF ROAD i Gminą Bodzanów, która będzie gospodarzem imprezy, postanowił zorganizować w tym roku obchody inne niż wszystkie. Patriotyczne, czczące pamięć o Bohaterach, a jednocześnie z elementami zabawy i zapewniające wysoką dawkę adrenaliny. Dla młodszych i starszych, kobiet, mężczyzn i dzieci, mieszkańców Powiatu Płockiego i gości. Słowem – dla wszystkich chętnych.
Wszystko rozpocznie się w sobotni poranek 11 listopada, w Bodzanowie. Biuro zawodów będzie się mieściło przy ul. Bankowej 7 i otworzy się o godz. 7 rano. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest sprawny samochód, oczywiście może w nim jechać cała rodzina, przyjaciele, znajomi etc. Marka samochodu nie ma znaczenia, nie będzie w tym przypadku żadnej rywalizacji, chodzi po prostu o miłe i jednocześnie pouczające spędzenie świątecznego czasu.
Do pokonania będzie kilkadziesiąt kilometrów przez gminy Bodzanów, Bulkowo, Małą Wieś, Radzanowo i Wyszogród. Partnerem imprezy zostało też Muzeum Wisły w Wyszogrodzie, które przygotowało dla gości niecodzienne atrakcje. Podczas przemierzania trasy rajdu uczestnicy będą odwiedzać miejsca pamięci związane z walkami o niepodległość i historią regionu. Wcześniej, podczas rejestracji, otrzymają książkę z zadaniami do wykonania w każdym odwiedzanym miejscu. Szykuje się więc bardzo ciekawa lekcja historii w terenie. Zadania będą bowiem związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.
Powrót do bazy planuje się pomiędzy godz. 16 a 16.30. Na każdego będzie czekał ciepły posiłek, nie zabraknie także integracyjnego ogniska, przy którym śpiewane będą patriotyczne pieśni.