DNI BODZANOWA 13-15 SIERPNIA 2016 – DZIEŃ TRZECI

20
« z 61 »
8
« z 40 »

W poniedziałek 15 sierpnia,  Dni Bodzanowa  rozpoczęły się od uroczystej mszy w kościele w Bodzanowie z okazji święta kościelnego Wniebowzięcia Maryi Panny oraz świąt państwowych – 96 rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego.

Po mszy świętej odbyła się uroczystość pod Pomnikiem Niepodległości w Bodzanowie. Zostały złożone kwiaty z okazji Święta Wojska Polskiego przez przedstawicieli samorządu gminnego, powiatowego, urzędu wojewódzkiego, organizacji pozarządowych, szkół oraz harcerzy.

Od godziny 16.00 na terenie miasteczka rowerowego przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu mogliśmy podziwiać rywalizacje sportowe, w tym również najmłodszych mieszkańców naszej Gminy, odbył się bieg Krasnala w którym uczestniczyły dzieci do lat    6-ciu wraz z rodzicami.

Dla wszystkich małych sportowców, a było ich pięćdziesięcioro ufundowano medale, które zostały wręczone przez Wójta Gminy Bodzanów, Pana Jerzego Staniszewskiego i  Prezesa Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego ,,Sokół”, Panią Mirosławę Żaglewską. W Biegu Krasnali wszystkie dzieci zajęły I miejsce za które otrzymały medale i dyplomy.

W przerwie miedzy biegami wszyscy zgromadzenie mogli podziwiać występy zespołu cheerleaderek Czaderki i Kruszyny działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu oraz pokaz zumby.

O godzinie 17.00 odbyła się główna atrakcja sportowa dnia – II Bieg Bodzanowski na dystansie 10 kilometrów o puchar Wójta Gminy Bodzanów. Uczestniczyło w nim ponad 200 biegaczy zarówno występujących indywidualnie, jak i reprezentujących kluby sportowe z całej Polski, w różnych klasyfikacji startowych: