2.06.2016 Misja Natura w TVP 3 Warszawa

Misja Natura

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych ma zaszczyt zaprosić na emisję pierwszego odcinka serialu „Misja Natura” pt. Kurze Grzędy. Odcinek wyemitowany zostanie w najbliższy czwartek (02.06) o godzinie 20.55 na kanale TVP3 Warszawa. Powtórzony będzie w piątek (03.06) o godzinie 7.03. Pierwsza misja Małgosi i Romka rozpoczyna się na Kaszubach. Duet ma za zadanie poznać zasady funkcjonowania torfowisk przejściowych. Bohaterowie udają się do wioski, w której poznają miejscową kuchnię oraz sposoby wykorzystywania energii wód. Następnie odwiedzają rezerwat Kurze Grzędy, gdzie dowiadują się, jak powstaje torf i jaką rolę odgrywa woda w powstawaniu torfowisk. Na koniec mogą zregenerować siły przed następną wyprawą w ośrodku Drzewo Życia.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.misjanatura.serial.fwie.pl.

Serial „Misja Natura” to cykl 12 odcinków ukazujących piękno i różnorodność rodzimej przyrody oraz pokazujący w jaki sposób mieszkańcy obszarów Natura 2000 mogą korzystać z możliwości, którą daje sieć Natura 2000. Promuje również różne regiony Polski w oparciu o produkty lokalne i unikatowe rękodzieło. Każdy z 12 odcinków serialu został zrealizowany na innym obszarze Natura 2000 w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, zabarwionych nutką sensacji w postaci tropienia i odkrywania tajemnic przyrody. Dzielna ekipa złożona z ornitologa, dr Romualda Mikuska oraz Małgorzaty Kosik w każdym odcinku ma do wykonania specjalna misję, która wiąże się z poznawaniem obszarów Natura 2000. Wszystko to dzieje się pod czujnym okiem sztabu organizacyjnego, a śledzenie perypetii koordynatora i jego asystenta nie raz wywoła uśmiech na twarzy.

Serial powstał w ramach realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów projektu „Misja Natura”.